PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Poszkodowani prokuratorzy nie mogą oskarżać w sprawie usług stomatologicznych

ws
15-07-2015, 08:07
Poszkodowani prokuratorzy nie mogą oskarżać w sprawie usług stomatologicznych NFZ raportuje: nie było takich usług stomatologicznych (foto: pixabay)
Sprawa stała się kuriozalna. Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli otrzymała 3 lipca zawiadomienie w sprawie nieprawidłowości, jakich dopuścili się w rozliczeniach z NFZ tamtejsi właściciele gabinetów dentystycznych. Szkopuł w tym, że prokuratorzy, którzy mieli zająć się sprawą, sami są poszkodowanymi pacjentami.

Podkarpacki Oddział NFZ przekazał policji informacje dotyczące nieprawidłowości, jakich dopuścił się jeden ze świadczeniodawców w Stalowej Woli, rozliczając usługi stomatologiczne, realizowane w oparciu o kontrakt z publicznym płatnikiem.

Portal stalowemiasto.pl informował, że nieprawidłowości dotyczą Niepublicznego Zakładu Opieki Stomatologicznej SC K. Musialik, W. Musialik, D. Olech-Szymańska. Na firmę dentystyczną składa się sześć gabinetów stomatologicznych, z czego trzy działają przy szkołach w Stalowej Woli: ZSO nr 2, PSP nr 7, PSP nr 12.

Policja przesłała uzupełnioną dokumentację sprawy do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli. Wynika z niej m.in., że NFZ do 30 czerwca zebrał ponad 2 tys. odpowiedzi na ponad 4 tys. ankiet wysłanych do pacjentów z pytaniem o realizowane usługi. W 600 przypadkach pacjenci zaprzeczali jakoby korzystali z usług dentysty w podanym zakresie i czasie. Wartość nienależnie pobranych środków (momencie gdy NFZ składał zawiadomienie) wynosiła ok. 120 tys. zł.

- 6 lipca wysłaliśmy pismo do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, aby ta przejęła sprawę, obecnie czkamy na decyzję. Pokrzywdzonymi będą nasi prokuratorzy, a więc trudno żeby oni prowadzili sprawę, która ich dotyczy. Ich dzieci też zostały wpisane na listę jako osoby, którym udzielono świadczenia, które w rzeczywistości nie było wykonane – mówiła dla stw.24.pl Barbara Bandyga, szefowa stalowowolskiej prokuratury.

Więcej: stw24.pl

O sprawie pisaliśmy kilkakrotnie m.in.:
NFZ naciągany na koronki zębowe dla ośmiolatków
ZIP w roli głównej. W Stalowej Woli będą kontrole

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta oszust   sąd   NFZ   kontrola NFZ  

POLECAMY W SERWISACH