• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Podsumowanie 2015 r. tematyka prawna wśród najczęściej czytanych materiałów infoDENT24.pl

ms
31-12-2015, 12:50
Podsumowanie 2015 r. tematyka prawna wśród najczęściej czytanych materiałów infoDENT24.pl Prawo w infoDENT24.pl (foto: pixabay)
W 2015 r. materiały w dziale lexDENT należały do najczęściej czytanych na portalu infoDENT24.pl. Prezentujemy pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych artykułów z tego działu.

10. Wymogi związane z uruchomieniem aparatury rtg
O zezwolenie na uruchamianie i stosowanie aparatów rentgenowskich do celów diagnostyki medycznej należy udać się do Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego. Ten stawia niełatwe do spełnienia warunki.

9. Przed sądem walka o 8 mln zł za śmierć po leczeniu kanałowym
Bolący ząb 22-letniego młodzieńca poddano leczeniu kanałowemu. Po 11 dniach od tego zdarzenia chłopak nie żył. Stwierdzono sepsę.

8. Kompetencje w sprawie podawania botoksu nie dotyczą dentysty
Wykonywanie zabiegów medycznych, polegających na podawaniu kwasu hialuronowego, botoksu i innych substancji wstrzykiwanych w skórę, pozostaje w zakresie kompetencji lekarza, natomiast nie dotyczy lekarza dentysty.

7. Weszło w życie rozporządzenie w sprawie podniesienia górnej granicy wieku dzieci uprawnionych do lakowania zębów
W Dzienniku Ustaw z 31 sierpnia 2015 r. pod poz. 1262 znalazło się rozporządzenie ministra zdrowia z 19 sierpnia 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego.

6. Radiologia w gabinecie stomatologicznym: Ministerstwo Zdrowia upraszcza procedury
Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało na pytanie infoDENT24.pl o uwzględnienie przez ministra zdrowia uwag i postulatów Komisji Stomatologicznej NRL dotyczących m.in. uproszczeń skomplikowanych i uciążliwych procedur, warunkujących stosowanie promieniowania jonizującego w gabinecie stomatologicznym.

5. Wreszcie jest: rozporządzenie w sprawie promieniowania jonizującego m.in. w gabinetach dentystycznych podpisane!
Jak poinformowała infoDENT24.pl lek. dent. Jolanta Szczurko, członek Prezydium NRL, minister zdrowia Marian Zembala podpisał rozporządzenie w sprawie warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej

POLECAMY W SERWISACH