• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pisemne upoważnienia dla osób przetwarzających dane osobowe

ws
27-08-2015, 10:13
Pisemne upoważnienia dla osób przetwarzających dane osobowe Dane osobowe z pisemnym upoważnieniem (foto sxc.hu)
Upoważnienia dla osób, świadczących pracę w podmiotach wykonujących działalność leczniczą do przetwarzania danych osobowych pacjentów, powinny mieć formę pisemną.

Warmińsko - Mazurska Izba Lekarska przypomina, że do przetwarzania danych pacjentów mogą być dopuszczone wyłącznie osoby posiadające upoważnienie nadane przez administratora danych, a jeśli taki nie jest ustanowiony - to przez właściciela lecznicy.

Oznacza to, że każda osoba, która ma kontakt z danymi osobowymi pacjentów, powinna posiadać upoważnienie do przetwarzania danych osobowych.

WMIL zaznacza, iż za przetwarzanie danych rozumie się jakiekolwiek operacje wykonywane w dowolnej formie na danych osobowych, takie jak: zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie (zwłaszcza te, które wykonuje się w systemach informatycznych).

Nie są określone ani treść, ani forma takiego upoważnienia. WMIL zastrzega jednak, iż lepiej jest, aby upoważnienie takie miało formę pisemną. Dokument powinien zawierać imię i nazwisko osoby przetwarzającej dane pacjentów oraz dozwolony zakres przetwarzania danych. Upoważnienie należy wystawiać nie tylko na osoby, które zatrudnione zostały w celu prowadzenia przetwarzania danych, ale również na inne osoby mogące, w takim przetwarzaniu w różnym stopniu i na różnych etapach, uczestniczyć.

Więcej: wmil.olsztyn.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH