PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjentka skarży dentystę, prokurator nie stwierdza przestępstwa

smn
17-03-2017, 09:27
Pacjentka skarży dentystę, prokurator nie stwierdza przestępstwa Leczenie protetyczne spowodowało poważne dolegliwości, pacjentka zgłosiła sprawę do prokuratury (fot. pixabay)
Zniekształcenie ust wywołane leczeniem protetycznym nie może być traktowane jak trwałe oszpecenie, bo można je skorygować właściwie wykonanymi protezami – broni dentysty prokurator.

Pacjentka zaczęła w październiku 2014 r. kompleksowe leczenie stomatologiczne. W ciągu roku dentysta założył kobiecie 5 koron ceramicznych i metalowo-ceramicznych, dwa mosty oraz implant. InfoDENT24.pl informował już o tej sprawie  Pacjentka nasyła na dentystę prokuratora

Pacjentka była daleka od satysfakcji. Uznała, że efektem leczenia jest zmiana kształtu ust, co więcej miała kłopoty z szybkim mówieniem, krztusiła się podczas jedzenia, dokuczał jej ból zębów, kości szczęki, żuchwy, nasady nosa. Pacjentka złożyła zawiadomienie do prokuratury

Jednak prokurator po zebraniu dowodów uznał, że nie doszło do przestępstwa i umorzył śledztwo. Sąd Rejonowy w Toruniu w odpowiedzi na zażalenie pacjentki, nakazał prokuratorowi kontynuowanie śledztwa, w tym także powołanie biegłego lekarza specjalisty medycyny sądowej i chirurgii szczękowo-twarzowej.

Ostatecznie prokurator uznał, że działanie stomatologa nie naraziło pacjentki na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Leczenie było prowadzone planowo, za zgodą i na podstawie zlecenia pacjentki. - Stan zdrowia pokrzywdzonej, w odniesieniu do wyglądu twarzy, nie może być traktowany jako trwałe i istotne oszpecenie lub zniekształcenie ciała, tym bardziej, że jest on możliwy do skorygowania przez wykonanie prawidłowej protetyki, mówił w rozmowie z Expressem Bydgoskim prokurator Tomasz Sobczak.

Co nie oznacza, że pacjentka nie może dochodzić swoich roszczeń na drodze postępowania cywilnego oraz przed sądem lekarskim okręgowej izby lekarskiej, gdzie może zarzucić dentyście popełnienie błędu w sztuce lekarskiej.

Więcej: expressbydgoski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
leczenie protetyczne   proces   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH