• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjent pierwszorazowy w leczeniu ogólnostomatologicznym

ms
25-05-2015, 08:25
Pacjent pierwszorazowy w leczeniu ogólnostomatologicznym Jak sprawozdawać kolejki
Jak sprawozdawać pacjenta, który w odstępach kilkudniowych realizuje leczenie stomatologiczne w tym samym gabinecie - dopytują się dentyści pracujący na terenie Warmińsko - Mazurskiego Oddziału NFZ.

Czy jeśli pacjent jest w trakcie leczenia zachowawczego, który podczas jednej wizyty ma zakładane wypełnienie, następnie wyznaczono mu drugą wizytę (za kilka dni), podczas której zaplanowano leczenie próchnicy kolejnego zęba - to przy tej kolejnej wizycie ma być ponownie wykazywany jako pacjent pierwszorazowy?

Warmińsko - Mazurski Oddział NFZ odpowiada, że w kolejkach oczekujących istnieje definicja pacjenta oczekującego, takiego którego wpisuje się na listę oczekujących. Jest to pacjent nie objęty planem leczenia, który zgłasza się z danym problemem medycznym do świadczeniodawcy i ze względu na brak możliwości udzielenia świadczenia w dniu zgłoszenia, wyznacza się mu pierwszy wolny termin.

Pacjent jest oczekujący od daty wpisu na listę do daty rozpoczęcia udzielania świadczenia. O ile pacjent ma wyznaczane kolejne wizyty to jest plan leczenia i nie zalicza się go do kolejki oczekujących. Definicja „pacjenta pierwszorazowego" dotyczy raportów rozliczeniowych w AOS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH