PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjent nie odbiera uzupełnienia - co z kosztami dentysty?

autonomia-dent.pl/szaft
11-03-2015, 14:29
Pacjent nie odbiera uzupełnienia - co z kosztami dentysty? Pacjent rezygnuje w trakcie leczenia, co z rozliczeniem świadczenia? (fot. Fotolia/PTWP)
Jak rozwiązać problem świadczeniodawcy, który nie może zakończyć leczenia protetycznego z przyczyn leżących po stronie pacjenta?
Trudna sytuacja, w której pacjent rezygnuje w trakcie leczenia, lub nie odbiera gotowych uzupełnień, była przedmiotem analizy na posiedzeniu Komisji Stomatologicznej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Dentyści wskazują, że przyczyną takiego zachowania pacjentów, czasem bywa nonszalancja, lub przyczyny niezależne (nagła choroba, śmierć).

- Wydaje się, że w toku rozmów z NFZ ten problem mógłby być rozwiązany albo na drodze gwarancji NFZ zwrotu realnie poniesionych kosztów (wynagrodzenie lekarza i technika) lub ewentualnie rozbicia w koszyku świadczeń na poszczególne etapy z cząstkową ich wyceną - ustalono na spotkaniu.

KS WIL sugeruje, że pod względem prawnym (w związku z niemożnością finansowania innych świadczeń niż gwarantowane) można rozważyć rozbicie świadczeń na poszczególne etapy albo zdefiniowanie świadczeń protetycznych (w brzmieniu nadanym rozporządzeniem) jako wykonanych w momencie zarejestrowania zwarcia.

Więcej:autonomia-dent.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH