PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjenci instruowani jak mają dochodzić odszkodowania od dentystów

ws
30-11-2015, 10:45
Pacjenci instruowani jak mają dochodzić odszkodowania od dentystów Odszkodowanie od dentysty (foto: pixabay)
W przypadku wyrządzenia szkody przy leczeniu zębów, pacjent może dochodzić odszkodowania na podstawie dwóch reżimów prawnych: odpowiedzialności za nienależycie wykonaną umowę oraz za szkodę na podstawie odpowiedzialności deliktowej – uświadamia nieuświadomionych adwokat Daniel Anweiler, specjalizujący się w dochodzeniu odszkodowań za błędy lekarskie.

Prawnik posługuje się przykładem:
Dentysta leczy nam górną czwórkę prawą. Nieudanie założył plombę i wypadła po krótkim czasie, co oznacza, że trzeba jeszcze raz leczyć ząb. Jednocześnie przy leczeniu zęba uszkodził wiertłem dolną czwórkę prawą, która tym samym także wymaga leczenia. Nie powiedział nam także jak powinniśmy postępować po zabiegu, czyli jak długo mamy nie jeść lub nie pić, co także przyczyniło się do powstania szkody tj. wypadnięcia plomby.

W przypadku złego leczenia górnej prawej czwórki, dentysta odpowiada za nienależyte wykonanie umowy, czyli błędne leczenie. Uszkodzenie dolnej prawej czwórki to delikt cywilny, czyli odszkodowanie za spowodowanie szkody przy leczeniu.

W przypadku braku informacji co do postępowania po zabiegu - to do lekarza należy obowiązek w czasie procesu wykazać, że prawidłowo poinformował pacjenta o postępowaniu po zabiegu.

Daniel Anweiler jest adwokatem  w Kancelarii Adwokackiej Zubek Gatner Anweiler.

Więcej: odszkodowaniazabledymedyczne.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH