• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Osiem lat więzienia dla dentysty o skłonnościach sadystycznych

ms
27-04-2016, 08:59
Osiem lat więzienia dla dentysty o skłonnościach sadystycznych Mark Van Nierop podczas rozprawy
Sąd uznał, że Mark Van Nierop celowo okaleczał swoich pacjentów. Udowodniono mu 120 takich przypadków. Chociaż brzmi to nieprawdopodobnie, praktykujący we Francji Holender zniekształcał twarze, zaszywał pacjentom ciała obce. Dentysta przyznał się do winy.

Dodatkowe kary to zakaz pracy w zawodzie i 10,5 tys. EUR grzywny.

Jak już niejednokrotnie pisaliśmy, Mark Van Nierop poszukiwany był międzynarodowym listem gończym od lutego 2014 r. Dentysta został aresztowany we wrześniu 2014 r. w małej miejscowości Nackawic (New Brunswick - Kanada) dokąd uciekł przed aresztowaniem. W więzieniu dentysta targnął się na swoje życie. W tajemniczych okolicznościach w areszcie śledczym poderżnął sobie gardło.

Mark Van Nierop wyjawił, że z samobójstwem nosił się od lat, w zasadzie nie było takiego dnia, w którym nie myślałby o rozstaniu się z życiem. Powodem tak fatalnego stanu psychicznego był fakt, że dentysta od dziecka nie akceptował swojej płci.

Mark Van Nierop w 2008 r. zaczął praktykę w regionie wiejskim centralnej Francji Chateau - Chinon. Przez miejscową społeczność przyjęty został z otwartymi ramionami, gdyż od dłuższego czasu nikt nie prowadził tamtejszego gabinetu dentystycznego.

Euforia w krótkim czasie zamieniła się w niezadowolenie, a później we wściekłość 120 pacjentów, którzy stali się ofiarami dentysty, nieopacznie korzystając z usług Holendra. Wszyscy złożyli pozew zbiorowy, w którym pojawiły się zarzuty źle przeprowadzonych zabiegów. Chodziło o: złamane szczeki, o pozostawione części ułamanych narzędzi, o ekstrakcje zdrowych zębów.

Okazało się, że dentysta nie tylko odpowiada za okaleczenie skarżących go stu pacjentów. Zdecydowanie poważniejszą sprawą są zarzuty dotyczące zabójstwa w 2006 r. żony. Wcześniej dentysta nie był podejrzany o morderstwo, dopiero po kilku latach wyszły na jaw okoliczności, o których wcześniej nie wiedziano.

źródło: Reuters

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sąd   kara dla dentysty   dentysta w więzieniu  

POLECAMY W SERWISACH