PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ORL w Warszawie: konieczne formalności do wystawiania recept

kan
23-11-2016, 08:13
ORL w Warszawie: konieczne formalności do wystawiania recept Obowiązujące formalności do uzyskania prawa do wystawiania recept (fot. pixabay)
Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie przypomina, że 31 grudnia 2016 r. wygasają dotychczasowe umowy z NFZ o wystawianie recept na leki refundowane, w tym także umowy pro auctore, pro familia.

Odnowienie uprawnień do wystawiania recept od 1 stycznia 2017 r. wymaga od lekarzy dentystów, także emerytów niewykonujących zawodu dentysty, którym wygasła umowa z NFZ:
- aktualnienia danych osobowych na portalu NFZ,
- przesłania wniosku o utrzymanie uprawnień do pobierania numerów recept,
- wydrukowania i podpisania wniosku po czym przesłania go pocztą lub dostarczenia osobiście do właściwego oddziału NFZ.

W przypadku braku umowy z należy za pośrednictwem portalu NFZ:
- przygotować, wydrukować oraz przekazać w postaci elektronicznej do właściwego oddziału funduszu wniosek o uzyskanie dostępu do portalu NFZ oraz wniosek o uzyskanie uprawnienia do pobierania numerów recept nadawanych przez NFZ, 
- wnioski te w postaci papierowej wraz z prawem wykonywania zawodu oraz dokumentem tożsamości należy złożyć osobiście we właściwym oddziale NFZ

Od 1 października 2016 r. w Biurze Obsługi Lekarza OIL w Warszawie, a także w biurze Delegatury Radomskiej, można uzyskać pomoc w drukowaniu blankietów recept refundowanych pro auctore, pro familia dla lekarzy dentystów – emerytów niewykonujących zawodu, posiadających umowę z NFZ.
Do wydrukowania recept numerowanych potrzebne są: 
- aktualne dane w NFZ,
-hasło i PIN uzyskane z NFZ.

Bloczki recept refundowanych nadal można drukować w drukarniach, które do tej pory świadczyły takie usługi.
Okręgowa Rada Lekarska w Warszawie informuje, że bezpłatne leki 75+ mogą być przepisywane na receptach pro auctore i pro familia o dotychczasowym wzorze lub uzyskanych na podstawie wniosku złożonego do NFZ.

Na recepcie należy wpisać:
- nazwę leku znajdującego się w wykazie leków bezpłatnych, udostępnionym na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia (http://75plus.mz.gov.pl/wp-content/uploads/2016/08/zalacznik_d.pdf),
- symbol „S” w polu „kod uprawnień dodatkowych”, a w przypadku zbiegu uprawnienia „S” z innym uprawnieniem do refundacji należy wpisać oba kody uprawnień; w polu „odpłatność” należy wpisać poziom odpłatności, z jakim lek byłby ordynowany w przypadku refundacji na zasadach ogólnych (czyli R lub 30% lub 50%).

Więcej: izba-lekarska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ORL w Warszawie   recepty  

POLECAMY W SERWISACH