• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Okres rozliczeniowy w konkursie ofert, czyli co?

ms
02-05-2017, 09:38
Okres rozliczeniowy w konkursie ofert, czyli co? Okres rozliczeniowy w ofertach konkursowych (foto: pixabay)
Pomorski OW NFZ przedstawił interpretację okresu rozliczeniowego, który widnieje w rozporządzeniu ministra zdrowia z 5 sierpnia 2016 r. w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1372 ze zm.).

Gdzie to kryterium zostało uwidocznione? Znajduje się ono w załączniku nr 7, tabeli nr 2 leczenie stomatologiczne – część wspólna, I. jakość – wyniki kontroli i inne nieprawidłowości, lp. 13.

Fundusz wyjaśnia, że pojęcie „okres rozliczeniowy” zdefiniowane został w § 1 pkt. 5 załącznika do rozporządzenia ministra zdrowia z 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (t.j. – Dz. U. z 2016 r. poz. 1146 z późn. zm.). Jest to rok kalendarzowy, lub okres zawierający się w roku kalendarzowym (określony w umowie o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej).

OW NFZ w Gdańsku informuje, że punkty ujemne otrzyma oferent, który skieruje do rozliczenia co najmniej 10 proc. świadczeń po raz pierwszy przekazanych do rozliczenia po upływie ostatniego okresu rozliczeniowego. Dotyczy to świadczeń, które zostały przekazane po raz pierwszy do rozliczenia po upływie okresu rozliczeniowego (tj. po upływie 31 grudnia roku kalendarzowego) zrealizowanych w okresie styczeń – listopad oraz świadczeń po raz pierwszy przekazanych do rozliczenia po dniu 10 stycznia roku następnego - w przypadku świadczeń zrealizowanych w grudniu roku poprzedniego.

Interpretacja ta dotyczy standardowych umów, dla których okres rozliczeniowy upływa z końcem roku kalendarzowego.         

Warunek weryfikowany jest w zakresie ostatniego okresu rozliczeniowego poprzedzającego postępowanie konkursowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OW NFZ w Gdańsku  

POLECAMY W SERWISACH