PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

OIL w Gdańsku idzie na wojnę z hejterami

ms
21-05-2015, 08:08
OIL w Gdańsku idzie na wojnę z hejterami Hejterzy na Facebooku (foto: freedigitalphotos)
Walkę z autorami profilu na Facebooku, o wszystko mówiącej nazwie czarnalistalekarzytrojmiasto, podejmuje OIL w Gdańsku.

OIL w Gdańsku tak komentuje sprawę: Imię i nazwisko lekarza, miejsce pracy i komentarz na jego temat - oczywiście negatywny, agresywny, bywa wulgarny - bo temu właśnie ma służyć założona na Facebooku strona. Jak piszą jej twórcy - "Strona stworzona w intencji przestrogi przed nieuczciwym i złym traktowaniem pacjentów", dodają też "Nie bierzemy odpowiedzialności za treści" i chwalą się - w ciągu dwóch dni polubiło na 1 tys. osób (ponad 5,3 tys. według stanu na 21 maja 2015 r.).

Biuro Prawne OIL w Gdańsku podjęło już odpowiednie kroki prawne, ale wymagają one czasu.

Roman Budziński prezes ORL w Gdańsku apeluje do wszystkich lekarzy, których oszkalowano na tej stronie o kontakt z Biurem Prawnym OIL w Gdańsku - tel. (58) 524 32 04, 524 32 24, 524 32 09, mail: biuro.prawne@oilgdansk.pl

- Proszę też wszystkich użytkowników Facebooka o zalogowanie się i zgłoszenie zastrzeżeń do tej strony do administratora, warto poprosić też o to samo zaprzyjaźnionych użytkowników - podkreśla prezes Budziński.

- Anonimowe szkalowanie w internecie jest formą działalności przestępczej trudną do zwalczania ale możliwą. Tylko nasze wspólne zaangażowanie i liczne zgłoszenia mogą doprowadzić do jej szybkiego wygaszenia - apeluje szef ORL w Gdańsku.

Strona szkalująca lekarzy: czarnalistalekarzytrojmiasto

O narzędziach obrony przed hejterami piszemy w materiale: ZnanyLekarz.pl: znane problemy ze szkalowaniem i lansowaniem

Czytaj także: 
Uwaga dentyści z Trójmiasta. Internauci otworzyli kolejną puszkę Pandory
zumi.pl łowi dentystów na ranking

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sąd   OIL w Gdańsku   roszczenia pacjentów   Facebook   internet  

POLECAMY W SERWISACH