PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Oferty w konkursie NFZ - nie decyduje data stempla pocztowego

ms
22-04-2014, 13:27
Oferty w konkursie NFZ - nie decyduje data stempla pocztowego Oferty w konkursie NFZ - nie decyduje data stempla pocztowego (foto: freedigitalphotos)
Bywa, że propozycje wysyłane pocztą przez świadczeniodawców w konkursach organizowanych przez NFZ mogą nie dotrzeć do Funduszu do dnia otwarcia ofert. Co wówczas?

Otóż okazuje się, że oferta taka nie będzie rozpatrywana. Wynika to z przepisów zarządzenia nr 57/2013/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z 2 października 2013 r. z późn. zm., w sprawie warunków postępowania dotyczących zawierania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. (par. 16 ust. 2). Zarządzenie to podaje, że:

Ofertę przesłaną drogą pocztową uważa się za złożoną w terminie, jeżeli spełnione będą dwa warunki:
1) data stempla pocztowego (data nadania) nie jest późniejsza niż termin składania ofert określony w ogłoszeniu;
2) wpłynie ona do OW Funduszu nie później niż na jeden dzień przed terminem otwarcia ofert.

Tak więc opieszałość poczty nie może być powodem domagania się uwzględnienia oferty. W tej sytuacji pozostaje ewentualne wystosowanie roszczeń wobec firmy doręczającej przesyłki.
Wobec takich uregulowań w zakresie odpowiedzialności i winy bezpieczniej jest samemu zdeponować ofertę w OW NFZ lub skorzystać z pomocy zaufanych firm kurierskich, sprawdzając jednak czy przesyłka dotarła na czas.

Świadczeniodawca ma prawo uzupełnić złożoną ofertę pod warunkiem jednak, iż OW NFZ otrzyma pisemne powiadomienie o uzupełnieniu oferty przed upływem terminu składania ofert. Powiadomienie musi być oznaczone w taki sam sposób jak oferta oraz dodatkowo zawierać wskazanie "Uzupełnienie Oferty".

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   kontraktowanie   dentysta konkurs ofert  

POLECAMY W SERWISACH