PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Odpady medyczne: zbiorcze zestawienia do 15 marca

szaft
21-02-2014, 07:54
Odpady medyczne: zbiorcze zestawienia do 15 marca Odpady medyczne: zbiorcze zestawienia do 15 marca (Fot. Fotolia/PTWP)
Przypominamy, że 15 marca mija termin złożenia zbiorczych zestawień danych o rodzajach i ilości odpadów, oraz o sposobach gospodarowania. To obowiązek lekarzy prowadzących praktyki zawodowe, wytwarzających odpady medyczne, z wyjątkiem praktyk funkcjonujących wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego oraz praktyk wytwarzających jedynie odpady komunalne (praktyki stomatologiczne do takich nie należą).

Lekarze dentyści, którzy wytwarzają odpady medyczne, składają zbiorcze zestawienia do 15 marca każdego roku (za rok poprzedni) do marszałka województwa właściwego ze względu na miejsce wytwarzania odpadów.

Jednocześnie ustawy: z 14 grudnia 2012 r. o odpadach oraz z 27 kwietnia 2001 r. o odpadach, zobowiązują właścicieli praktyk do prowadzenia ewidencji odpadów na bieżąco.

Na łamach portalu informowaliśmy (m.in. tutaj) również o tym, że od 22 lutego właściciele praktyk zobowiązani są do przechowywania dokumentów potwierdzających unieszkodliwianie zakaźnych odpadów medycznych - na bieżąco (w formie papierowej lub elektronicznej).

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH