PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Obrona lekarza w procesie

ms
23-05-2017, 10:47
Obrona lekarza w procesie Blog obronalekarzawprocesie.pl
Autorzy nowego bloga obronalekarzawprocesie.pl mają nadzieję na przełamanie krzywdzących stereotypów na temat lekarzy i na stworzenie formy pomocy dla lekarzy oczekujących wsparcia na sali sądowej.

Leszek Bloch tak przybliża nową inicjatywę.

Znane i kojarzone – z czasami słusznie minionymi – powiedzenie „dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie„ często przewija się w dyskusjach środowiska medycznego o zarzutach błędów medycznych – zwłaszcza w obecnej dobie – a to za sprawą utworzenia w prokuraturach Samodzielnych Działów do Spraw Błędów Medycznych (w prokuraturach regionalnych w: Warszawie, Katowicach, Krakowie i Lublinie) oraz Koordynatorów do Spraw Błędów Medycznych w prokuratorach regionalnych w: Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Białymstoku i Poznaniu.

Temat błędów medycznych zawsze był nośny, zarówno medialnie jak i społecznie. Obecnie, ze względu na tworzenie odrębnych komórek organizacyjnych zajmujących się sprawami karnymi, które dotyczą błędów lekarskich – temat ten nabrał nowego wymiaru i budzi zrozumiałe poruszenie oraz poczucie zagrożenia.

- Chciałbym aby lekarze, czy środowisko medyczne w ogólnym rozumieniu zyskało realne wsparcie w obronie swoich praw i dobrego imienia – pisze Leszek Bloch. Informuje on, że zaprosił do współpracy radcę prawnego Michała Badowskiego, którego doświadczenie zdobyte zarówno w strukturach prokuratury, jak i sądownictwa (pierwszej i drugiej instancji, w tym w Wydziale Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego – jako asystent sędziego) pozwala na spojrzenie na sprawy karne nie tylko z punktu widzenia obrońcy, ale i oskarżyciela, czy wreszcie sądu.

W sieci nie trudno znaleźć opisy zdarzeń relacjonowanych przez uznanych za pokrzywdzonych lub dochodzących roszczeń jako błędy medyczne, natomiast głos środowiska lekarskiego wydaje się mniej słyszalny.

Więcej: obronalekarzawprocesie.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sąd   dentysta_prawo  

POLECAMY W SERWISACH