• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

O uproszczeniach w prowadzeniu działalności leczniczej

en
21-07-2016, 10:06
O uproszczeniach w prowadzeniu działalności leczniczej Co się zmienia w prowadzeniu działalności leczniczej? (foto: pixabay)
Niektóre uproszczenia w prowadzeniu działalności leczniczej, zapisane w nowej ustawie o działalności leczniczej, wyjaśnia Andrzej Cisło.

Jedna ze zmian uwalnia od konieczności uzyskiwania pozytywnej oceny sanitarnej przy rejestracji praktyki lub podmiotu - wskazuje Andrzej Cisło, wiceprezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej i przewodniczący KS WIL na portalu autonomia-dent.pl.

 Wystarczy, że wnioskodawca złoży do organu rejestrowego oświadczenie potwierdzające: 
- spełnienie warunków ogólnoprzestrzennych, sanitarnych i instalacyjnych przez pomieszczenia i urządzenia podmiotów i praktyk;
- zawarcie umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Nie oznacza to, że Sanepid będzie wyłączony z nadzoru sanitarnego - wyjaśnia Andrzej Cisło. Organ kontroli sanitarnej może w każdej chwili wszcząć kontrolę (nawet w dzień po rejestracji), ale wówczas podmiot już działa (co nie jest bez znaczenia jeśli ogłoszony został właśnie konkurs przez NFZ ). 

Organ sanitarny może nawet wydać decyzję o nakazaniu zaprzestania udzielania świadczeń, tyle że, aby zaczęła obowiązywać, musi być prawomocnie zatwierdzona przez sąd administracyjny.

Taka procedura trwa, a w tym czasie podmiot…działa.

Więcej: autonomia-dent.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Sanepid   Andrzej Cisło  

POLECAMY W SERWISACH