PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

O „materiałach roboczych” NRL

ms
03-03-2017, 11:03
O „materiałach roboczych” NRL „Materiały robocze” na stronie NRL (foto: pixabay)
Wprowadzenie pojęcia „materiały robocze”, określonego w zarządzeniu nr 1/16/VII z 17 czerwca 2016 r.  prezesa NRL, krytykuje wiceprezes WIL i przewodniczący KS WIL Andrzej Cisło.

Uważa on, że wprowadzony w tym zarządzeniu tryb publikowania dokumentów i materiałów na stronach internetowych Naczelnej Izby Lekarskiej utrudnia Komisji Stomatologicznej NRL prezentowanie lekarzom dentystom istotnych dla środowiska stanowisk, ocen i apeli.

Andrzej Cisło optuje za podjęciem przez NRL apelu, który wzywałby prezesa NRL do dokonania zmian w zarządzeniu w sprawie określenia zasad publikowania dokumentów i materiałów na stronach internetowych Naczelnej Izby Lekarskiej.

W projekcie apelu czytamy m.in.
Nazwanie uchwał, stanowisk i apeli komisji NRL "materiałami roboczymi" niedopuszczalne jest:
– w wypadku uchwał komisji – z uwagi na fakt, iż uchwała zawiera treść normatywną i dyskutować można jedynie czy uchwała komisji nie wykracza poza upoważnienie zawarte w jej regulaminie;
– w wypadku stanowisk i apeli – z uwagi na fakt, że Ramowy Regulamin Komisji NRL określony uchwałą nr 11/10/VI  nie wprowadza takiego pojęcia i w tym zakresie zarządzenie przewodniczącego organu nadaje tym aktom nowe, nieopisane uchwałą organu (NRL ) właściwości i znaczenie.

- Ponadto, tak ostentacyjne dystansowanie się od efektów społecznej pracy czasem całkiem dużych zespołów, w większości będącej efektem żmudnych dociekań i konsensusu co do treści jest deprecjonowaniem wspólnego trudu i troski o jakość prac Naczelnej Rady Lekarskiej - ocenia Andrzej Cisło.

- Rada wskazuje przy tym na wybiórcze korzystanie z tego zarządzenia - odnosi się go wobec komisji, a nie stosuje w odniesieniu  np. do publikacji Ośrodka Studiów, Analiz i Informacji NRL - pisze wiceprezes WIL.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Andrzej Cisło   Maciej Hamankiewicz   NRL   samorząd lekarski  

POLECAMY W SERWISACH