PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

NRL pisze do CEM w sprawie pytań egzaminacyjnych

en
10-06-2016, 08:00
NRL pisze do CEM w sprawie pytań egzaminacyjnych Kolejny krok na drodze udostępniania pytań egzaminacyjnych
Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, że pytania egzaminacyjne powinny być jawne. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz zwrócił się więc do Dyrektora Centrum Egzaminów Medycznych Mariusza Klenckiego z prośbą o udostępnienie pytań egzaminacyjnych z LEK, LDEK i PES.

Prezes NRL przewiduje duże zainteresowanie lekarzy i lekarzy dentystów pytaniami egzaminacyjnymi. Dlatego wychodzi z założenia, że powinny być umieszczone w jednym miejscu, by każdy mógł je bez przeszkód pobrać.

Naczelna Izba Lekarska zadeklarowała, że udostępni serwery, na których opublikuje zestawy testów. Stąd też prośba do Centrum Egzaminów Medycznych o przesłanie w wersji elektronicznej pytań z egzaminów LEK i LDEK oraz pytań z PES ze wszystkich specjalizacji lekarskich i lekarsko-dentystycznych.

Prezes Maciej Hamankiewicz proponuje wspólne spotkanie przedstawicieli Centrum Egzaminów Medycznych oraz Komisji Kształcenia Medycznego Naczelnej Rady Lekarskiej, na którym zostanie ustalone, z jakiego okresu i w jakiej formie zostaną przekazane pytania.

Więcej:
http://www.nil.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NIL   CEM   pytania LDEK   pytania PES  

POLECAMY W SERWISACH