PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NRL o informacjach udzielanych zakładom ubezpieczeń

smn
11-07-2016, 16:13
NRL o informacjach udzielanych zakładom ubezpieczeń Ile ma kosztować informacja? (foto: pixabay)
Samorząd lekarski wnosi o poprawkę w projekcie rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie informacji udzielanych zakładom ubezpieczeń.

Minister zdrowia przygotował projekt rozporządzenia regulującego zasady udzielania przez podmioty lecznicze informacji ubezpieczycielom na temat stanu zdrowia ubezpieczonych lub osób, na rachunek których ma zostać zawarta umowa ubezpieczenia.
 
Opłaty za przekazywanie informacji zakładom ubezpieczeń (ich wysokość) określać mają wspólnie obie strony, z uwzględnieniem kosztów poniesionych przez podmiot leczniczy, niezbędnych do wytworzenia, przetworzenia i udzielenia informacji.

Dane o stanie zdrowia dotyczą osób, którym udzielono świadczeń w związku z wypadkiem lub zdarzeniem losowym, będącym podstawą ustalenia wysokości odszkodowania lub świadczenia.

Wydanie tych przepisów wymusza, obowiązująca od 1 stycznia 2016 r., ustawa z 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. poz. 1844).

Prezydium NRL zgłasza tylko jedną uwagę do tego projektu.

Chodzi o przepis w § 3, który reguluje sposób ustalania wysokości opłat za udzielenie informacji przez podmiot wykonujący działalność leczniczą. NRL proponuje, aby nadać mu brzmienie analogiczne do treści § 5, dotyczącego ustalania wysokości opłaty za informacje udzielane przez NFZ

Formuła ustalania wysokości opłat powinna brzmieć np.:

§ 3. Wysokość opłaty za udzielenie informacji ustala kierownik podmiotu wykonującego działalność leczniczą, z uwzględnieniem kosztów poniesionych przez ten podmiot niezbędnych do wytworzenia, przetworzenia i udzielenia informacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   koszt  

POLECAMY W SERWISACH