PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Niemrawa rozprawa sądowa w sprawie pijanego dentysty

ws
22-10-2015, 08:12
Niemrawa rozprawa sądowa w sprawie pijanego dentysty Pijany dentysta (foto freeimages)
Dentysta z Radomska, który będąc nietrzeźwym, usunął zdrowy ząb trzynastolatce, uszkadzając jednocześnie sąsiedni, po raz kolejny nie stanął przed sądem. Po pierwsze - przebywa na kuracji psychiatrycznej oraz odwykowej, po drugie - zmienił broniącego go adwokata.

Przesłuchanie oskarżonego dentysty początkowo odbyć się miało w Sądzie Rejonowym w Radomsku 14 lipca, a w następnej kolejności 19 października.

Stomatolog zmienił adwokata, ten zaś musi mieć czas na zapoznanie się z aktami sprawy. Pismo w tej sprawie wpłynęło do sądu w piątek po południu, a rozprawa miała się odbyć w poniedziałek.

Oskarżony przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu na leczeniu odwykowym.

Przypomnijmy, że na komendę policji w Radomsku zgłosił się mieszkaniec Kamieńska, który stwierdził, że Dariusz N. naraził jego 13-letnią córkę na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Do zdarzenia miało dojść 30 kwietnia.

- Mundurowi ustalili, że 52-letni stomatolog, przyjmujący w gabinecie na obrzeżach Radomska, omyłkowo usunął dziewczynie siódemkę. Przy okazji sąsiedniego zęba tak wcisnął w dziąsło, że ten nieprawidłowo rośnie. Stomatolog nie zszył też rany po zębie - relacjonowała podkom. Aneta Komorowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Cztery dni później 52-letni dentysta spowodował kolizję w centrum Radomska. Z relacji wynika, że chciał uciec z miejsca zdarzenia. Badanie, przeprowadzone przez policjantów wykazało, że Dariusz N. miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Niemal dwa lata temu na policję zgłosił się inny pacjent, który opowiedział, że okaleczył go pijany dentysta (ten sam). Stomatolog miał wówczas w organizmie 2,7 prom. alkoholu.

Sąd lekarski udzielił wówczas Dariuszowi N. nagany, ale nie zawiesił go w prawie wykonywania zawodu. OIL w Lublinie prowadzi teraz kolejne postępowanie wobec Dariusza N. Procedury przedłużają się z powodu długiego oczekiwania na informacje z radomszczańskiej prokuratury. 

Więcej: radomsko.naszemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sąd   pijany dentysta   policja  

POLECAMY W SERWISACH