PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nie złożyłeś MZ-88? Przeproś i napisz, że to z braku wiedzy

BIL/jsz
25-06-2014, 08:17
Nie złożyłeś MZ-88? Przeproś i napisz, że to z braku wiedzy Nie złożyłeś MZ-88? Przeproś, że to z braku wiedzy
MZ-88 to sprawozdanie o pracujących w podmiotach wykonujących działalność leczniczą. Do jego złożenia zobowiązane są wszystkie podmioty wykonujące działalność leczniczą, bez względu na formę wykonywania działalności. Co jeżeli ktoś tego nie zrobił?

W tej sprawie pomocną dłoń postanowili do właścicieli podmiotów wyciągnąć eksperci z Beskidzkiej Izby Lekarskiej. Okazuje się bowiem, że zapominalskich i spóźnialskich (termin złożenia sprawozdania minął 28 lutego) jest wielu.

- Do złożenia wymienionego sprawozdania są zobowiązane indywidualne i indywidualne specjalistyczne praktyki lekarskie (stacjonarne), indywidualne i indywidualne specjalistyczne praktyki lekarskie wyłącznie w miejscu wezwania oraz indywidualne i indywidualne specjalistyczne praktyki lekarskie wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego, jak również grupowe praktyki lekarskie - przypominają eksperci BIL.

Jeżeli ktoś otrzymał wezwanie do złożenia zaległego sprawozdania MZ - 88 za 2013 rok, powinien to zrobić jak najszybciej. Eksperci BIL proponują dodatkowo, aby do sprawozdania załączyć pismo wyjaśniające, dlaczego zostało ono złożone po terminie. Może ono mieć następującą treść:

„Składając sprawozdanie MZ-88 za rok 2013, informuję że opóźnienie w złożeniu przeze mnie wyżej wymienionego sprawozdania nie było zamierzone, a wynikało z niewiedzy, że jestem również zobowiązana/zobowiązany do złożenia tego sprawozdania."

Formularz MZ-88 składamy drogą elektroniczną. Dla podmiotów, w których pracuje co najwyżej 5 osób, dopuszczalne jest przekazywanie danych w formie papierowej. Miejscem przekazywania danych jest portal sprawozdawczy Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia www.csioz.gov.pl, wojewódzkie centrum zdrowia publicznego lub inna komórka właściwa w sprawach statystyki medycznej wskazana przez wojewodę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH