PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ zarzuca dentystce z Zielonej Góry fałszerstwo

ms
22-03-2017, 08:00
NFZ zarzuca dentystce z Zielonej Góry fałszerstwo ZIP w roli oskarżyciela
Jak wiele razy ostatnio, w roli oskarżyciela wystąpił Zintegrowany Informator Pacjenta, dzięki któremu mężczyzna leczony w gabinecie dentystycznym w Zielonej Górze zauważył, iż na jego koncie zaewidencjonowane są dwa wyleczone zęby (ze znieczuleniem). Tymczasem ząb ponoć był tylko jeden (bez znieczulenia) i to, za który dentystka pobrała od pacjenta 130 zł.

Pod koniec 2013 r. jeden z pacjentów przeglądał swoje dane dotyczące leczenia w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta ZIP. Mężczyzna zauważył, że znajdują się tam niezgodne z prawdą informacje. Wynikało z nich, iż stomatolog wyleczyła mu dwa zęby, stosując znieczulenie. Faktycznie wyleczyła mu jeden ząb, w dodatku bez zastosowania znieczulenia i za leczenie to pacjent zapłacił 130 zł. Dostał rachunek.

O nieprawidłowościach mężczyzna poinformował NFZ. Okazało się, że dentystka od 16 lipca 2012 r. do 30 lipca 2014 r. za kilkudziesięciu pacjentów, których faktycznie nie leczyła, pobrała z NFZ ok. 3 tys. zł. 36-letniej stomatolog grozi kara do … 8 lat więzienia.

Czytaj więcej: gazetalubuska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ZIP   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH