PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ sprawdza oznaczenia sprzętu świadczeniodawców

31-01-2013, 00:58
NFZ sprawdza oznaczenia sprzętu świadczeniodawców (fot. sxc.hu)
NFZ sprawdza oznaczenia sprzętu świadczeniodawców (fot. sxc.hu)
Wojewódzkie Oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia upominają świadczeniodawców w sprawie prawidłowego oznaczenia sprzętu i aparatury medycznej niezbędnych do realizacji świadczeń. W wielu przypadkach lekarze 

zamiast numerów seryjnych wpisują dowolny ciąg cyfr lub liter lub nie wpisują ich wcale. Uwaga, Świętokrzyski OW NFZ w Kielcach wzywa do przesłania zmian do końca stycznia pod groźbą rozwiązania umowy.  

Wojewódzkie Oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia przypominają, że świadczenia opieki zdrowotnej powinny być realizowane przy użyciu sprzętu i aparatury medycznej zgodnie z rozporządzeniami ministra zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych oraz zarządzeń prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w poszczególnych rodzajach świadczeń. Sprzęt wykazany w zasobach świadczeniodawcy winien być opatrzony numerem seryjnym (dotyczy sprzętu, który zgodnie z Centralnymi Zasobami Słownikowymi wymaga takiego oznaczenia).

W celu zapewnienia właściwej realizacji umów, należy zweryfikować dane zawarte w Portalu Świadczeniodawcy w obszarze Potencjał Zasoby świadczeniodawcy Sprzęt, w szczególności w zakresie cech: producent, model, rok produkcji, numer seryjny, a także w zakresie miejsca stacjonowania, liczby egzemplarzy oraz dostępności dla innych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lexDENT   NFZ   kontrole   Wymogi - obowiązki  

POLECAMY W SERWISACH