PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ Rzeszów: o weryfikacji dokumentów ubezpieczeniowych

kan
17-11-2016, 09:10
NFZ Rzeszów: o weryfikacji dokumentów ubezpieczeniowych Zaniedbania podczas weryfikacji dokumentów ubezpieczeniowych biją w świadczeniodawcę (fot. pixabay)
OW NFZ w Rzeszowie apeluje do świadczeniodawców, także dentystów, o uważne sprawdzanie prawa pacjentów do korzystania ze świadczeń. Brak dokumentacji oznaczać może kontrole u realizujących świadczenia.

W Podkarpackim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Rzeszowie trwa weryfikacja ubezpieczeń pacjentów oraz potwierdzających je dokumentów  (oświadczeń, druków ZCNA, zaświadczeń itp.). Stąd przypomnienie, że pacjent może zostać obciążony kosztami zrefundowanych świadczeń tylko w przypadku, gdy świadczeniodawca prawidłowo zweryfikował jego prawo do korzystania z leczenia.

Ocena, czy ktoś musi zwrócić koszt zrefundowanych świadczeń, odbywa się na podstawie dokumentów i informacji przesłanych przez świadczeniodawców (właściwa data zaświadczeń, prawidłowo wypełnione oświadczenia składane przez pacjentów itp.).

Świadczeniodawcy często nie przesyłają do NFZ wszystkich wymaganych dokumentów. W takiej sytuacji otrzymają oni  jednokrotne wezwanie do przedłożenia brakujących dokumentów.

NFZ przestrzega, że niedotrzymanie  wyznaczonego terminu  spowoduje kontrole świadczeń, na które nie zostały dostarczone wymagane dokumenty.

Więcej: nfz-rzeszow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH