PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ przypomina o raportowaniu informacji o umiejscowieniu wykonania świadczenia

NFZ/szaft
09-05-2014, 12:02
NFZ przypomina o raportowaniu informacji o umiejscowieniu wykonania świadczenia NFZ przypomina o obowiązku raportowania informacji o umiejscowieniu wykonania świadczenia (fot. infoDENT24.pl)
Świadczeniodawca ma obowiązek przekazywania w raportach statystycznych informacji dotyczących umiejscowienia wykonania świadczenia – informuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Prezentujemy zasady weryfikacji umiejscowień dla świadczeń stomatologicznych.

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 103/2012/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z 24 grudnia 2012 r. w sprawie określenia szczegółowych komunikatów sprawozdawczych XML dotyczących świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych (I fazy) Świadczeniodawcy są zobowiązani, w sytuacjach określonych przez płatnika, do przekazywania w raportach statystycznych informacji dot. umiejscowienia wykonania świadczenia - informuje NFZ. 

Dla świadczeń realizowanych w ramach umowy w rodzaju Leczenie Stomatologiczne są to kody uzębienia zgodne z normą: PrPN-EN ISO 3950 lub kod "ZD" w przypadku zęba dodatkowego.

NFZ w ramach centralnej kontroli sprawozdawanych świadczeń przyjmuje następujące zasady weryfikacji umiejscowień (patrz PDF):

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH