• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ: prześwietlanie uprawnień pacjentów

ms
23-04-2018, 09:08
NFZ: prześwietlanie uprawnień pacjentów Weryfikacja uprawnień pacjentów (foto: pixabay)
Przesyłane przez świadczeniodawców dokumenty do NFZ, potwierdzające ubezpieczenie pacjentów, są oceniane pod kątem ich poprawności (np. czy oświadczenia składane przez pacjentów mają wypełnione wszystkie wymagane pola).

Do OW NFZ w Rzeszowie przesyłane są nieprawidłowo wypełnione „oświadczenia o przysługującym świadczeniobiorcy prawie do opieki zdrowotnej”. W związku z tym NFZ udostępniło wzory prawidłowo wystawionych oświadczeń z krótkimi wyjaśnieniami. Niewypełnienie jakiegokolwiek obowiązkowego elementu w oświadczeniu może spowodować jego odrzucenie.

NFZ przestrzega, że nieprzesłanie lub przesłanie dokumentów nieprawidłowych (niekompletnych albo źle wypełnionych oświadczeń) będzie stanowić podstawę do dokonania korekty sprawozdania i zwrotu kosztów zrefundowanych świadczeń lub recept.

Pacjent może zostać obciążony kosztami zrefundowanych świadczeń tylko w przypadku gdy świadczeniodawca prawidłowo zweryfikował jego prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej.

Postępowania wyjaśniające toczą się tylko w stosunku do pacjentów, którzy w dniu skorzystania ze świadczeń byli nieubezpieczeni, w związku z tym świadczeniodawcy powinni przesyłać oświadczenia pacjentów tylko na prośbę NFZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pacjenci   OW NFZ w Rzeszowie  

POLECAMY W SERWISACH