PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ przedstawia projekt zarządzenia premiującego gabinety w szkołach

ms
06-08-2015, 16:57
NFZ przedstawia projekt zarządzenia premiującego gabinety w szkołach NFZ stawia na dentystów w szkołach (foto: infoDENT24.pl)
Była dyskusja, czas na działanie. NFZ przedstawił projekt dwóch zarządzeń, dzięki którym lekarze dentyści prowadzący gabinet dentystyczny w szkole i leczący dzieci z tej szkoły, będą mogli liczyć na dodatkowe punkty w organizowanych przez Fundusz konkursach.

NFZ, przedstawiając projekty dwóch zarządzeń, tłumaczy zmiany chęcią usunięcia barier ograniczających dostępność do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży oraz zamiarem poprawy warunków wczesnego wykrywania i leczenia próchnicy, a także próbą stworzenia warunków do skuteczniejszego prowadzenia profilaktyki stomatologicznej u dzieci i młodzieży.

Zasadnicze znaczenie w proponowanych modyfikacjach ma poniższe zdanie:

W przypadku świadczeniodawców, ubiegających się o zawarcie umowy w zakresach: świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia i świadczenia ogólnostomatologiczne, przy ocenie ofert preferowane jest i dodatkowo oceniane, posiadanie przez oferenta, zawartego z dyrektorem placówki oświatowej, porozumienia o współpracy w zakresie obejmowania opieką stomatologiczną populacji uczniów uczęszczających do tej placówki oraz lokalizacja miejsca udzielania świadczeń (gabinetu stomatologicznego) na jej terenie.

Projekty zarządzeń Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie: - określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne, - określenia kryteriów oceny ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej – skierowane zostały do konsultacji społecznych.

Opinie w sprawie projektu należy kierować do 19 sierpnia 2015 r. do godz. 12.00 na adres e-mail sekretariat.dsoz@nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
próchnica dzieci   NFZ   stomatologia dziecięca  

POLECAMY W SERWISACH