PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ nie zmieni harmonogramu godzin pracy dentystów

OIL Katowice/szaft
29-08-2014, 08:06
NFZ nie zmieni harmonogramu godzin pracy dentystów NFZ nie przychylił się do wniosku lekarzy dentystów o zmniejszenie harmonogramu czasu pracy (fot. sxc.hu)
Stomatolodzy ze Śląskiej Izby Lekarskiej domagali się proporcjonalnego zmniejszenia wymiaru godzin pracy lekarzy stomatologów, w związku ze zmniejszonym wymiarem etatu przeliczeniowego. NFZ wiele tygodni grał na zwłokę, ale ostatecznie powiedział nie.

Przypomnijmy, że w związku z ogłoszonym konkursem ofert w rodzaju leczenie stomatologiczne dyrektor Oddziału Śląskiego NFZ ustanowił wartość etatu przeliczeniowego na poziomie 8 500 punktów. W marcu Śląska Izba Lekarska, reprezentując środowisko śląskich stomatologów, zwróciła się z prośbą o proporcjonalne zmniejszenie liczby godzin wymaganych w ramach etatu.

- Inna wartość etatu przeliczeniowego niż wymieniona w rozporządzeniu funkcjonuje na terenie ŚOW NFZ od wielu lat. Od wielu lat na wniosek ŚIL ustalany jest także inny - niższy wymiar godzin zakontraktowanych w ramach harmonogramu pracy świadczeniodawców - argumentowali przedstawiciele śląskiego samorządu lekarskiego.

NFZ zwlekał z zajęciem stanowiska. W lipcu doszło do spotkania stron, ale przedstawiciele Funduszu ostatecznie nie udzielili odpowiedzi na postulaty proporcjonalnego zmniejszenia wymiaru godzin w związku ze zmniejszonym wymiarem etatu przeliczeniowego.

Milczenie zostało przerwane 19 sierpnia. NFZ poinformował OIL w Katowicach, że nie przychyli się do wniosku lekarzy.

- Treść art. 158. ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej z środków publicznych stanowi, że nieważna jest zmiana zawartej umowy, jeżeli dotyczy ona warunków, które podlegały ocenie przy wyborze oferty, chyba, że konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć wcześniej w chwili zawarcia umowy - wyjaśnia Ewa Momot, dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH