PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

NFZ daje punkty za sprzęt u stomatologa, ale czyni to w sposób niewłaściwy

ws
18-01-2016, 08:15
NFZ daje punkty za sprzęt u stomatologa, ale czyni to w sposób niewłaściwy Jaka punktacja za sprzet w gabinecie dentystycznym (foto: freeimages)
Tak przynajmniej uważa NRL, według której nieporozumieniem jest  wycena na takim samym poziomie faktu posiadania przez właściciela praktyki dentystycznej: endometru, aparatu RTG i radiowizjografu.

Nietrafiona wycena zawarta została w projekcie zarządzenia prezesa NFZ dotyczącego określenia kryteriów oceny ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Dokładnie chodzi o tabelę nr 11 w załączniku nr 1 do zarządzenia, a dotyczącą leczenia stomatologicznego. W wierszu nr 6 i 7 przewidziano taką samą punktację (1 pkt) za endometr oraz za aparat RTG lub radiowizjograf w zakresach 3a, 3b, 3i (w świadczeniach ogólnostomatologicznych, świadczeniach ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia oraz w świadczeniach stomatologicznej pomocy doraźnej).

W ocenie Prezydium NRL posiadanie aparatu RTG lub radiowizjografu powinno uprawniać we wskazanych zakresach świadczeń do dwukrotnie większej liczby punktów niż fakt dysponowania endometrem.

Poniżej przedstawiamy tabelę nr 11 z zaznaczonym na czerwono fragmentem kwestionowanym przez NRL.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
endometr   RTG w gabinecie dentystycznym   radiowizjografia   NRL   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH