PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Nadużycie w rozliczaniu usług stomatologicznych (jak to się robi w Wielkiej Brytanii)

07-10-2012, 09:08
Leczyła zmarłych, wyłudziła 1,4 mln funtów (źródło: sxc.hu)
Leczyła zmarłych, wyłudziła 1,4 mln funtów (źródło: sxc.hu)
Brytyjska dentystka Joyce Trail została skazana przez sąd w Birmingham na karę 7 lat pozbawienia wolności za wyłudzenie od publicznej służby zdrowia 1,4 mln funtów. Dentystka leczyła nieistniejących i zmarłych już pacjentów.

50-letnia Trail w latach 2006-2009 wystawiła płatnikowi 7 tys. rachunków tytułem rozliczenia usług. Jak się okazało, nigdy ich nie wykonała, a 100 pacjentów z jej listy dawno zmarło.

Swój biznes zawdzięcza dobrym układom w domach opieki, które udostępniały jej dane osobowe rezydentów. W procederze pomagała córka, która przez sąd została skazana na dwa lata pozbawienia wolności.

Duet wpadł zupełnie przypadkowo, w trakcie rutynowej kontroli standardów opieki stomatologicznej. Jeden z jej pacjentów, który figurował na liście w gabinecie, potwierdził, że już od dawna leczy się gdzie indziej.

Joyce Trail pogrążył także technik dentystyczny Robert Lawrence, który był świadkiem w procesie. Zeznał, że jego podejrzenia wzbudził fakt, iż dentystka zamawiała nowe protezy dla tych samych pacjentów, dla których wykonała je ledwie pół roku wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   wyłudzenia   wyrok   Joyce Trail  

POLECAMY W SERWISACH