• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

MZ: konkursy na stanowiska kierownicze - będą trwać krócej i mniej kosztować

en
22-12-2016, 12:40
MZ: konkursy na stanowiska kierownicze - będą trwać krócej i mniej kosztować Zmiany w sposobie urządzania konkursów na stanowiska kierownicze (fot. pixabay)
Nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia wprowadza nowe zasady przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w  samodzielnych publicznych zakładach opieki zdrowotnej i jednostkach budżetowych funkcjonujących w ochronie zdrowia.

Nowe rozwiązania wprowadzone rozporządzeniem ministra zdrowia z 21 listopada 2016 r. zmieniają sposób przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą (Dz. U. poz. 1957).

Zmiany  są następujące:
- okres na składanie ofert konkursowych to minimum 10 (zamiast 30 dni),
-  członkowie komisji mają być zawiadamiani o jej posiedzeniu z minimum 7 a nie 14-dniowym wyprzedzeniem,
- ogłoszenie o konkursie ma być opublikowane jedynie w Biuletynie Informacji Publicznej podmiotu tworzącego zamiast w prasie ogólnopolskiej, 
- treść ogłoszenia o konkursie podaje miejsce rozpatrzenia zgłoszonych kandydatur, poprzednio wskazywano jedynie termin,
- sam kandydat może poświadczyć za zgodność kopii wymaganych dokumentów  odnoszących się do jego dorobku i kwalifikacji zawodowych,
- zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego jest wymagane jedynie w przypadku konkursu na stanowisko kierownika podmiotu leczniczego (nie może być ono starsze niż 1 miesiąc od daty zgłoszenia kandydatury).

W wypadku konkursów na pozostałe stanowiska kierownicze wystarczy złożenie przez kandydata pisemnego oświadczenia o braku prawomocnie orzeczonego wobec niego zakazu wykonywania zawodu, zawieszenia prawa wykonywania zawodu, ograniczenia prawa wykonywania zawodu lub zakazu zajmowania określonego stanowiska. 

Zmiany te nie tylko mają przyspieszyć procedurę konkursową, ale też ograniczyć jej koszty.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
rozporządzenie   Ministerstwo Zdrowia  

POLECAMY W SERWISACH