PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ministerstwo Zdrowia o formach dokumentacji elektronicznej

en
20-10-2017, 10:48
Ministerstwo Zdrowia o formach dokumentacji elektronicznej Co jest dokumentacją medyczną określa projekt nowego rozporządzenia ministra zdrowia (fot. pixabay)
Minister zdrowia przedstawił projekt rozporządzenia, które precyzuje rodzaje dokumentacji medycznej (na początek).

Projekt rozporządzenia w sprawie rodzajów elektronicznej dokumentacji medycznej nie tylko określa kategorie tych dokumentów, ale także uwzględnia prawa pacjenta do wglądu w jego dokumentację medyczną. 

Projekt rozporządzenia określa trzy rodzaje elektronicznej dokumentacji medycznej, a są to:
- informacja o rozpoznaniu choroby, problemu zdrowotnego lub urazu, wynikach przeprowadzonych badań, przyczynie odmowy przyjęcia do szpitala, udzielonych świadczeniach zdrowotnych oraz ewentualnych zaleceniach - w przypadku odmowy przyjęcia przyjęcia do szpitala, udzielonych świadczeniach zdrowotnych oraz ewentualnych zaleceniach - w przypadku odmowy przyjęcia dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania (Dz. U. poz. 2069); 
- informacja dla lekarza kierującego świadczeniobiorcę (§ 12 ust. 4 zał. do rozporządzenia z  8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej Dz. U. z 2016 r. poz. 1146); 
- karta informacyjną z leczenia szpitalnego, która stanowi dokumentację indywidualną zewnętrzną - jest o niej mowa w § 2 ust. 4 pkt 5 rozporządzenia  z 9 listopada 2015 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania. 

Projekt rozporządzenia wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH