PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ministerstwo Rozwoju: lekarze po studiach mają pracować w polskich placówkach

smn
13-09-2017, 11:32
Ministerstwo Rozwoju: lekarze po studiach mają pracować w polskich placówkach Wraca dyskusja nad formą zwrotu nakładów na kształcenie lekarzy (fot. pixabay)
Wrócił temat odpracowywania studiów przez lekarzy i lekarzy dentystów. Tym razem za obowiązkiem pracy w kraju po ukończeniu edukacji opowiedziało się Ministerstwo Rozwoju.

Na konferencji w siedzibie Naczelnej Rady Lekarskiej sekretarz stanu w resorcie rozwoju Paweł Chorąży stwierdził, że lekarze gremialnie wyjeżdżają z Polski i trzeba temu przeciwdziałać. Jako rozwiązanie tego problemu podał  szukanie możliwości odpracowywania przynajmniej jakiejś części wykształcenia sfinansowanego przez państwo, informuje Gazeta Prawna.

 Ta wypowiedź wiceministra rozwoju wywołała burzę. Lekarze pytają, czy rząd będzie robił wyjątek tylko dla nich, ponieważ  z kraju wyjeżdżają też inżynierowie i informatycy. Te zawody także przecież korzystają z bezpłatnego szkolnictwa wyższego.

Wcześniej z podobnym pomysłem wystąpił wicepremier Jarosław Gowian. W lutym br. przekonywał, że studia medyczne - jako jedyne - powinny być płatne. Student otrzymywałby jednak państwowe stypendium w pełni pokrywające koszty nauki, które po zakończeniu edukacji musiałby odpracować w Polsce (po kilku latach byłoby ono umarzane). Gdyby młody lekarz zdecydował się wyjechać za granicę, wówczas musiałby zwrócić koszt stypendium.

Więcej: gazetaprawna.pl

 
 


 
 
 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studia stomatologiczne   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH