PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Minister zdrowia karze za urlop punktami ujemnymi?

ms
05-09-2016, 11:22
Minister zdrowia karze za urlop punktami ujemnymi? Ulop z punktami ujemnymi (foto: pixabay)
Jest nowe rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące określania szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. W nim zaś punkty ujemne za korzystanie z urlopu.

Na niejasność, nieścisłość lub niedopatrzenie ze strony tworzących prawo zwrócił uwagę Andrzej Cisło na portalu Autonomia Stomatologów.

Otóż w załączniku do rozporządzenia można wyczytać, że w tzw. kryterium dostępności widnieją punkty ujemne za brak realizacji świadczeń przez osoby wykazane w harmonogramie umowy.

Podświetlone pola wskazują, że treść kryterium w wierszu 5 i 6 jest identyczna i to przy przypisanej rożnej wartości punktów ujemnych. - To oczywisty błąd w rozporządzeniu – pisze Andrzej Cisło.

Wiceprezes WIL pyta co ma oznaczać sformułowanie „Brak realizacji świadczeń przez osoby wykazane w harmonogramie umowy". Tłumaczy on, że nie jest to to samo co "udzielanie świadczeń przez osoby niewskazane w harmonogramie".

Andrzej Cisło zwraca uwagę na fakt, że brak świadczeń zdarza się w mniejszych podmiotach częściej niż dwa razy na rok, każdy mniejszy podmiot musiałby się zatem liczyć z czterema punktami ujemnymi. Autor komentarza przypomina poza tym, że brak zdarzeń w raporcie nie oznacza, iż poradnia nie działała.

Będzie korekta rozporządzenia?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH