• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Minister rodziny za przesunięciem terminu wejścia w życie e-zwolnień

PAP/kan
20-04-2018, 11:57
Minister rodziny za przesunięciem terminu wejścia w życie e-zwolnień Obowiązek wystawiania e-zwolnień zostanie przesunięty o pół roku (fot. pixabay)
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oficjalnie zaproponowała przesunięcie terminu wejścia w życie e-zwolnień na 1 grudnia 2018 r., gdyż jak stwierdziła - są regiony, w których procent wystawianych zwolnień jest niewielki.

Minister zwróciła uwagę, że według obowiązujących przepisów e-zwolnienia mają wejść w życie 1 lipca tego roku. - Chcemy zaproponować przesunięcie tego terminu na 1 grudnia 2018 r. - poinformowała. Zapowiedziała, że przesunięcie terminu wprowadzenia rozwiązania znajdzie się w projekcie ustawy o identyfikacji cyfrowej, który prowadzi ministerstwo cyfryzacji. Dodała, że w celu dodatkowego zabezpieczenia poprosi posłów PiS, aby przygotowali projekt nowelizacji ustawy, która również przesunie termin wejścia w życie e-zwolnień.

Rafalska podkreśliła, że lekarze wystawiają coraz więcej e-zwolnień, ale wciąż są regiony, gdzie procent takich zwolnień jest niewielki.

-Proponuje również rozwiązanie, które było zgłaszane przez liczne środowiska lekarskie. Dotyczy asystenta medycznego, a więc osoby, która mogłaby stanowić istotne wsparcie, pomoc przy wystawianiu elektronicznych zwolnień - powiedziała minister.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   e-system   zwolnienie lekarskie  

POLECAMY W SERWISACH