PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Majówka - czas zamknąć gabinet, ale...

NFZ, ms
15-04-2015, 08:10
Majówka - czas zamknąć gabinet, ale... Gabinet zamknięty, ale pod pewnymi warunkami (foto: freedigitalpkotos)
Początek maja to tradycyjny okres organizowania kilkudniowego wypoczynku. Właściciel gabinety dentystycznego, który realizuje kontrakt z NFZ, zanim powiesi na drzwi NIECZYNNE, powinien poinformować o takim zamiarze publicznego płatnika.

Świętokrzyski OW NFZ w Kielcach apeluje o szczególną rozwagę przy planowaniu przerw w udzielaniu świadczeń przypadających na 2 maja 2015 r. - sobota. Publiczny płatnik zobowiązał wszystkie placówki, które zgodnie z zawartymi umowami, powinny w tym dniu pracować, aby dołożyły wszelkich starań - w celu wyeliminowania groźby pojawienia się na ich terenach problemów w dostępie do świadczeń.

OW NFZ w Kielcach zobowiązał świadczeniodawców, żeby ci - w przypadku uzasadnionego braku możliwości realizowania usług 2 maja - poinformowali Oddział (i pacjentów) o najbliższych czynnych placówkach. Oczywiście po upewnieniu się, że faktycznie będą one czynne.

Publiczny płatnik przypomina też, że świadczenia stomatologicznej pomocy doraźnej nie zastępują kontraktów zawartych w innych zakresach i ich funkcjonowanie na danym terenie nie stanowi wystarczającej podstawy do przerwy w udzielaniu świadczeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH