• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lubelskie: dentystka wyłudziła z NFZ prawie 30 tys. zł

kurierlubelski.pl/szaft
18-02-2015, 12:56
Lubelskie: dentystka wyłudziła z NFZ prawie 30 tys. zł Dentystka nie przyznała się do winy, ale zaproponowała karę dla siebie (fot. sxc.hu)
Prokuratura Okręgowa w Lublinie przedstawiła dentystce - Wandzie B.-Ż. zarzut fałszowania dokumentacji medycznej. Według materiału dowodowego, kobieta rozliczyła w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia 743 fikcyjnych świadczeń.

56 - letnia dentystka prowadzi gabinety w Firleju i Lubartowie. Według prokuratury, od początku 2011 r. do końca września 2012 r., kobieta dokonywała nieprawdziwych wpisów, mających odzwierciedlać udzielenie świadczeń zdrowotnych. Część z nich, w ogóle nie została wykonana, za inne pobrała od pacjentów dodatkowe opłaty. Dentystka przedkładała w oddziale wojewódzkim NFZ wystawione przez siebie rachunki z raportami statystycznymi.

Jak informuje prokuratura, kobieta miała przedstawić Funduszowi 743 informacji o wykonaniu nieprawdziwych świadczeń medycznych. Z kasy NFZ otrzymała za nie ponad 28 tys. zł.

Dentystka nie przyznała się do winy, ale chce dobrowolnie poddać się karze. Zaproponowała karę roku pozbawienia wolności z zawieszeniem na dwa lata, 9 tys. zł grzywny oraz zwrot NFZ nieprawnie pobranych pieniędzy.

Więcej: kurierlubelski.pl

Czytaj także:

Dentystka z Legnicy skazana, wpadła przez ZIP

Wyłudzenie 4 tys. zł z NFZ, jaka kara? 

Dentystka z 817 zarzutami za wyłudzenia 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH