PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Łódzkie: częste skargi na dentystów

ws
20-08-2015, 12:17
Łódzkie: częste skargi na dentystów Pisanie skarg przez pacjentów (foto: pixabay)
Rzecznik odpowiedzialności zawodowej w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Łodzi każdego miesiąca przyjmuje kilkadziesiąt skarg od niezadowolonych pacjentów. Krytyczne uwagi najczęściej kierowane są do lekarzy dentystów.

Od lutego 2014 r. do lutego 2015 r. takich skarg było ponad 220, o ponad 140 więcej niż 12 miesięcy wcześniej. 

Często skarżą się łodzianie - 170 pism. Piotrkowska izba dostała 23 skargi, sieradzka - 25, a skierniewicka - 9. Najczęściej skarżono się na pracę stomatologów, zwłaszcza protetyków.

Pacjentom nie podobało się też leczenie ortopedów, traumatologów i położników. Tyle samo pretensji pacjentów dotyczyło leczenia chorób wewnętrznych.

Niezadowoleni z terapii złożyli także do NFZ w sumie 59 zażaleń na zachowanie i pracę lekarzy. Większość z nich dotyczyła podejrzeń o błędy lekarskie. Oprócz skarg z ostatniego roku, są jeszcze, czekające na odpowiedź, liczne pisma z lat poprzednich.

O co mają pretensje pacjenci? Skarżą się na arogancję lekarzy. Przeszkadza im nieprofesjonalne zachowanie lekarza i lekarza dentysty, który był chamski, arogancki lub nie chciał przeprowadzić badania - takich skarg w ostatnich miesiącach wpłynęło 34.

Medycy oskarżani są też o kłamstwo - 13 skarg - i naruszenie praw psychicznie chorych pacjentów - dwie skargi. Najwięcej zażaleń dotyczy uszkodzenia ciała i powikłań po nieskutecznym leczeniu - aż 70 skarg. 

Więcej: dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH