PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lewiatan za zasadą proporcjonalności w leczeniu stomatologicznym

ms
20-02-2017, 08:07
Lewiatan za zasadą proporcjonalności w leczeniu stomatologicznym Proporcjonalny czas pracy dentysty (foto: pixabay)
Konfederacja Lewiatan zwróciła uwagę na konieczność uwzględnienia zasady proporcjonalności w projekcie zarządzenia prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów na leczenie stomatologiczne.

Konfederacja Lewiatan chciałaby, aby § 8 ust. 2 projektu brzmiał następująco:

2. Dyrektor oddziału wojewódzkiego Funduszu może wyrazić zgodę na realizację przez jednego lekarza świadczeń w wymiarze większym lub mniejszym niż wymiar określony w ust. 1.1., z zachowaniem zasady proporcjonalności czasu pracy Poradni do liczby punków rozliczeniowych.

Uzasadnienie:
Celem zmiany jest wprowadzenie obok zasady elastyczności w zatrudnieniu odpowiedniej liczby lekarzy również wprowadzenie zasady proporcjonalności, w więc uwzględnienia relacji pomiędzy czasem pracy a wielkością etatu.

Przypomnijmy stosowne przepisy uwzględnione w projekcie zarządzenia prezesa NFZ

§ 8. 1. Dyrektor oddziału wojewódzkiego Funduszu na  obszarze właściwości danego oddziału wojewódzkiego zawiera umowy:
1) na jeden etat przeliczeniowy w odniesieniu do jednego lekarza pracującego w wymiarze czasu, o którym mowa w § 2 ust.1 pkt 8,
2) na nie mniej niż pół etatu przeliczeniowego w odniesieniu do jednego lekarza.

2. Dyrektor oddziału wojewódzkiego Funduszu może wyrazić zgodę na realizację przez jednego lekarza świadczeń w wymiarze większym lub mniejszym niż wymiar określony w ust. 1.1.

3. W uzasadnionych sytuacjach dyrektor oddziału wojewódzkiego Funduszu może odstąpić od zasad określonych w ust. 1 oraz ustalić inną wartość etatu przeliczeniowego niż wielkość kalkulacyjna określona w § 2 ust.1 pkt 8.

O przyjęciu innej wielkości etatu przeliczeniowego na terenie oddziału, dyrektor oddziału wojewódzkiego informuje prezesa Funduszu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Konfederacja Lewiatan   NFZ   czas pracy  

POLECAMY W SERWISACH