PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lekarz dentysta z 7109 zarzutami wyłudzenia pieniędzy z NFZ

ms
21-11-2017, 15:00
Lekarz dentysta z 7109 zarzutami wyłudzenia pieniędzy z NFZ Dentysta oszukiwał NFZ? (foto: pixabay)
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy prowadzi śledztwo dotyczące wyłudzania środków pieniężnych z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Krzysztof B. – lekarz dentysta prowadzący działalność w Inowrocławiu zatrzymany został 20 listopada 2017 r. pod zarzutem popełnienia 7109 przestępstw.

Krzysztof B. poświadczał nieprawdę w dokumentacji medycznej pacjentów. Oskarżony dentysta realizował kontrakty z Kujawsko-Pomorskim OW NFZ (leczenie stomatologiczne).

Dentysta, prowadząc przychodnię stomatologiczną w Inowrocławiu, wykazywał świadczenia stomatologiczne, których nie realizował w ramach finansowania przez NFZ. Wykazywał pacjentów w raportach statystycznych stanowiących dokumenty rozliczeniowe. Następnie przesłał te dokumenty do NFZ. W ten sposób podejrzany uzyskiwał nienależną refundację za leczenie.

W okresie od stycznia 2006 r. do końca 2014 r. podejrzany doprowadził Kujawsko-Pomorski OW NFZ w Bydgoszczy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej wysokości 712,5 tys. zł.

Podejrzany Krzysztof B. został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował dozór policji oraz wydał zakaz opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem paszportu.

Z uwagi na wysokość szkody zastosowano również zabezpieczenie majątkowe w łącznej kwocie 340 tys. zł. Na kwotę tę składają się ruchomości w postaci pojazdów i sprzętu elektronicznego, a także pieniądze w kwocie 140 tys. zł. oraz 4350 EUR oraz zabezpieczenie na nieruchomości w postaci lokalu niemieszkalnego, którego szacunkowa wartość wynosi 130 tys. zł. 

źródło: Prokuratura Krajowa

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta oszust   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH