PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Lekarz dentysta nie może zapoznać się nagraniami ORL

22-08-2013, 00:29
Lekarz dentysta nie może poznać nagrań ORL (foto: sxc.hu)
Lekarz dentysta nie może poznać nagrań ORL (foto: sxc.hu)
Lekarz dentysta domagał się udostępnienia mu nagrań z posiedzenia ORL, na których udokumentowano wypowiedzi członków Rady w jego sprawie. Stomatolog nie może zrozumieć dlaczego istniejące nagranie, przecież w sposób bezpośrednio jego dotyczące, nie może być mu przedstawione do analizy.

Skarżący lekarz bezskutecznie próbował dopiąć celu w potyczkach z władzami ORL. Jedno co uzyskał to obietnica przestawienia mu protokołu z posiedzenia, który był sporządzony m.in. na podstawie dokonanych nagrań właśnie.

Swoją sprawę lekarz dentysta przedstawił sędziom Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie, w nadziei że ci potraktują nagrania jako informację publiczną, dostępu do której skarżący medyk ma przecież prawo.

WSA w dość długich wywodach zastanawiał się czy wypowiedzi członków ORL podczas posiedzenia Rady są informacją publiczną, czy ją nie są. Okazuje się jednak, że o nadaniu nagraniom statusu informacji publicznej nie może być mowy. Lekarz dentysta powinien więc zadowolić się stenogramem z posiedzenia ORL.

WSA wskazał na to, że ORL nie jest zobowiązana do dokonywania nagrań z posiedzeń, zatem chociażby z tego powodu trudno domagać się ich ujawnienia. Sędziowie zastrzegli jednak, że nawet niewymagane prawem nagrania, o ile istnieją, w innych okolicznościach mogłyby stanowić informację publiczną i jako takie powinny być udostępnione przez właścicieli takich nagrań. W opisywanym przypadku do takiej sytuacji nie doszło.

Sygn. akt II SA/Sz 123/13 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lexDENT   ORL   dane osobowe   Prawo pracy  

POLECAMY W SERWISACH