PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ktoś chce zarobić na bazie Sanepidu z urządzeniami RTG

smn
15-07-2016, 09:33
Ktoś chce zarobić na bazie Sanepidu z urządzeniami RTG Wypełnianie kart aparatów RTG nie należy do dentysty (foto: sxc.hu)
Nagabywanie świadczeniodawców o uczestnictwo w tworzeniu bazy danych o urządzeniach RTG - jest próbą wyłudzenia pieniędzy.

- Pojawiające się informacje o obowiązku wypełniania i składania do nadzoru radiologicznego kart aparatury rentgenowskiej nie są prawdziwe – tłumaczy Andrzej Cisło, przewodniczący Komisji Stomatologicznej WIL.

Według informacji, jaką uzyskał Andrzej Cisło u kierownika Sekcji Higieny Radiacyjnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Poznaniu - to organy rejestrujące urządzenia RTG, a nie świadczeniodawcy, mają obowiązek dostarczenia Generalnemu Inspektorowi Sanitarnemu danych do budowy tej bazy.

Tak więc wszelkie pisma czy telefony, oferujące dentystom płatną pomoc przy wypełnianiu tego dokumentu, są jedynie próbą wyłudzenia pieniędzy.

Z rozporządzenia MZ, zawartego w Dz.U nr 2008.59.366, wynika że dane służące do budowy wspomnianej bazy, mają być GIS przekazywane nie przez świadczeniodawców , a przez organy wydające zezwolenia na użytkowanie tych aparatów.

Więcej: wildent.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
aparat RTG   Sanepid   GIS  

POLECAMY W SERWISACH