PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

KS WIL także krytykuje kryteria wyboru ofert w leczeniu stomatologicznym

smn
18-10-2016, 12:47
KS WIL także krytykuje kryteria wyboru ofert w leczeniu stomatologicznym Samorządowe "nie" dla kryteriów wyboru ofert w leczeniu stomatologicznym
Dentyści z KS WIL dołączają swój głos za zmianami w rozporządzeniu ministra zdrowia określającym kryteria wyboru ofert w leczeniu stomatologicznym.

Jak wiadomo, rozporządzenie ministra zdrowia z 5 sierpnia 2016 r. w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej weszło w życie, chociaż wprowadzone przepisy, jeśli chodzi o stomatologię, pozostawiają wiele do życzenia.

Jakie zastrzeżenia do nowych przepisów mają lekarze dentyści - pisaliśmy szczegółowo w materiale Kryteria wyboru ofert w leczeniu stomatologicznym: NRL wskazuje na wiele uchybień

Sprawę niesprawiedliwych reguł oceny ofert podjęli także członkowie KS WIL. Samorządowcy z Wielkopolski wystosowali apel do ministra zdrowia, postulując odpowiednią korektę tego rozporządzenia. W apelu, podpisanym przez 131 osoby, czytamy m.in.:

My, lekarze dentyści, jako członkowie Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, stanowczo apelujemy o zmiany w rozporządzeniu ministra zdrowia w sprawie określenia kryteriów wyboru ofert w konkursach dotyczących zawarcia umów o udzielanie świadczeń publicznych.

Za absolutnie niezbędne uznajemy zmiany zmierzające do usunięcia parametrów niezwiązanych z jakością, dostępnością i kompleksowością, za to wprowadzających nierówność w traktowaniu oferentów.

Więcej: wildent.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH