• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

KS NRL: Jest 16 a powinno być 17 dentystów w NRL

ms
30-04-2018, 08:39
KS NRL: Jest 16 a powinno być 17 dentystów w NRL Ilu dentystów powinno być w NRL? (foto: pixabay)
Dotychczas jest 16 lekarzy dentystów w NRL, a powinno być 17 – uważa Komisja Stomatologiczna NRL, dla poparcia swojego stanowiska przedstawia stosowne wyliczenia.

W izbach lekarskich zarejestrowanych jest 42010 tys. lekarzy dentystów, co w stosunku do 189262 osób zrzeszonych w 23 izbach okręgowych i Wojskowej Izbie Lekarskiej daje odsetek 22,19 proc. stomatologów.

Tenże procentowy udział, odniesiony do 75-osobowej NRL daje liczbę 16,64 członków, co w myśl ogólnie przyjętych zasad zaokrąglania upoważnia Krajowy Zjazd do przyznania siedemnastu miejsc w NRL lekarzom dentystom (o jedno miejsce więcej niż dotychczas).

Zmiana dokonana w ten sposób znajduje dodatkowe uzasadnienie w bezprecedensowej sytuacji kadrowej VIII kadencji, podczas której aż sześcioro lekarzy dentystów pełni funkcję prezesa ORL. Osoby te będą liczone jako zasiadający w NRL stomatolodzy, gdy tymczasem ogrom obowiązków, z jakim się zetkną w związku z prezesurą wyłączy je de facto z aktywnej pracy, związanej z reprezentacją spraw czysto stomatologicznych w NRL i KS NRL.

Jest to stanowisko KS NRL z 13 kwietnia 2018 r. w sprawie zmiany uchwały KZL dotyczącej liczebności organów NIL i Krajowej Komisji Wyborczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
samorząd lekarski   KS NRL  

POLECAMY W SERWISACH