PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kontrakty NFZ: współczynnik korygujący oddalany w czasie

ms
01-07-2016, 08:34
Kontrakty NFZ: współczynnik korygujący oddalany w czasie Kiedy współczynnik korygujący świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży? (foto: pixabay)
Zarządzenie prezesa NFZ Nr 51/2016/DSOZ stanowi, że wskaźnik korygujący wycenę punktową świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży (1,2) obowiązuje w przypadku postępowań określonych umowami od 1 lipca 2016 r. Taki przepis wzbudza kontrowersje.

Andrzej Cisło, wiceprezes WIL na portalu Autonomia Stomatologów wyjawia, że w projekcie zarządzenia prezesa NFZ był fragment mówiący, iż skorygowane rozliczenia dotyczyć mają świadczeń udzielanych od 1 lipca 2016 r.

To oczywiste, że treść zawarta w projekcie daje możliwość stosowania korzystniejszego przelicznika w stosunku do świadczeń realizowanych począwszy od 1 lipca 2016 r. Treść obowiązującego zarządzenia prezesa NFZ już tego nie przewiduje. Na wyższą wycenę trzeba bowiem czekać do podpisania nowej umowy, a tych nowych umów - właśnie zawieranych - jest bardzo mało. Reszta obowiązywać będzie bez korekt przez kolejne miesiące.

Andrzej Cisło wskazuje na możliwość wystąpienia o zmianę warunków istniejących umów, w celu wprowadzenia obowiązującego już wskaźnika 1,2. Taka możliwość - zgodnie z prawem - istnieje, pytanie tylko czy prezes NFZ na to rozwiązanie się zgodzi (może przecież odmówić wprowadzenia zmian).

Autor wpisu pyta retorycznie: Czy mamy gremialnie wszyscy wystąpić o zmiany umów? Czy może jest decyzja, że zrobi to sam NFZ?

Więcej: autonomia-dent.pl

Czytaj także:
Stomatologia dziecięca: jest korekta wyceny punktowej
Prezydium NRL:  leczenie stomatologiczne dzieci współczynnik korygujący 2,0 a nie 1,2

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dziecko w gabinecie   Andrzej Cisło  

POLECAMY W SERWISACH