• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kolejne formy zatrudnienia, w ramach indywidualnej praktyki, to erzac?

ms
14-03-2017, 10:40
Kolejne formy zatrudnienia, w ramach indywidualnej praktyki, to erzac? Zatrudnianie dentysty przez dentystę
Tak przynajmniej uważa Andrzej Cisło komentując stosowną uchwałę NRL na portalu Autonomia Stomatologów. Autor podaje kilka argumentów, które mają przekonać, że proponowane zmiany przyniosą znikome korzyści dentystom.

O proponowanych zmianach informowaliśmy w materiale: Walka o ułatwienia w zatrudnianiu dentystów przez dentystów.

Według NRL, przepisy należałoby zmodyfikować w sposób sprzyjający zatrudnianiu w ramach indywidualnej praktyki lekarskiej także członków najbliższej rodziny oraz w przypadkach lekarzy i lekarzy dentystów, którzy są emerytami albo mają nie więcej niż cztery lata do emerytury. Zatrudniający u schyłku kariery mogliby zatrudniać jednego dentystę (bez względu na jego wiek), zaś sami kończąc zawodową karierę - z uwagi na bliski wiek emerytalny - mogliby zatrudnić kolegę po fachu już bez uwzględniania cezury wieku.

Tymczasem Andrzej Cisło, który bezskutecznie optował za prawem zatrudnienia jednego asystenta na stałe, zgłasza szereg uwag do zaproponowanych zmian m.in.:
- realizowanie wyższych społecznych zadań - zatrudnianie emerytów (nie do tego powinny przede wszystkim służyć proponowane zmiany w prawie);
- proponowanie rozwiązań, które są konkurencją do zatrudniania stażystów i osób specjalizujących się;
- wystąpienie niebezpieczeństwa zamrożenia na wiele lat możliwości dokonania kolejnych zmian w tym względzie, ale bardziej korzystnych dla lekarzy dentystów (skoro przygotowanie zgłoszonych propozycji zajęło lat kilkanaście).

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH