PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kolejki oczekujących – od stycznia sprawozdania dla NFZ po nowemu

NFZ/szaft
23-12-2014, 10:09
Kolejki oczekujących – od stycznia sprawozdania dla NFZ po nowemu NFZ wyjaśnia, jak raportować kolejki (fot. infoDENT24.pl)
NFZ przypomina, że od stycznia 2015 r. zmianie ulega zakres danych dotyczących list oczekujących sprawozdawanych do Narodowego Funduszu Zdrowia, sposób oraz częstotliwość ich sprawozdawania.

Dane z zakresu list oczekujących od stycznia 2015 r. świadczeniodawcy będą przekazywać za pośrednictwem komunikatów sprawozdawczych XML dotyczących list oczekujących lub aplikacji udostępnianej przez oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

NFZ wyjaśnia, że od stycznia 2015 r. wszyscy świadczeniodawcy sprawozdający dane z zakresu list oczekujących będą zobowiązani do przekazywania co najmniej raz w tygodniu informacji o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia. W przypadku przekazywania raz w tygodniu, informacja ta powinna być sporządzona według stanu na ostatni dzień roboczy każdego tygodnia i przekazana do właściwego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia najpóźniej następnego dnia roboczego od ostatniego dnia roboczego tygodnia. Informacja ta, wraz z otrzymywanymi co miesiąc: liczbą osób oczekujących, liczbą osób skreślonych z listy z powodu wykonania świadczenia oraz średnim czasem oczekiwania, będzie publikowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia w Ogólnopolskim Informatorze o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne

Zasadnicza zmiana w sprawozdawczości od okresu - styczeń 2015 r. dotyczy sposobu obliczania średniego czasu oczekiwania. Średni czas oczekiwania, zgodnie z przedstawionym poniżej wzorem, ma być obliczany na podstawie informacji o osobach skreślonych w ostatnich 3 miesiącach z listy z powodu wykonania świadczenia, a nie jak dotychczas w okresie ostatnich 6 miesięcy.
Przykładowo: obliczenia średniego czasu oczekiwania za okres sprawozdawczy styczeń 2015 r. należy dokonać na podstawie informacji o osobach skreślonych z listy oczekujących z powodu wykonania świadczenia w miesiącach: listopad 2014 r., grudzień 2014 r. i styczeń 2015 r.

Więcej: nfz.gov.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
raportowanie kolejek   NFZ   kolejki oczekujących  

POLECAMY W SERWISACH