PARTNER PORTALU
partner portalu

Kierujesz do POZ? Są nowe wytyczne MZ

rynekzdrowia.pl/jsz
28-07-2014, 07:59
Kierujesz do POZ? Są nowe wytyczne MZ Ogłoszono rozporządzenie Ministra Zdrowia z 14 lipca 2014 r. zmieniające rozporządzenie ws. rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania (fot. Fotolia/PTWP)
W życie weszło rozporządzenie zobowiązujące lekarzy z poradni specjalistycznych kierujących pacjentów do lekarzy POZ, do załączania w dokumentacji medycznej kopii lub szczegółowego opisu rozpoznania, sposobu leczenia, rokowaniu czy ordynowanych lekach.

W Dzienniku Ustaw ogłoszono rozporządzenie Ministra Zdrowia z 14 lipca 2014 r. zmieniające rozporządzenie ws. rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania.

Rozporządzenie obliguje lekarzy leczących pacjentów w poradniach specjalistycznych, którzy przekazują lekarzom POZ informacje o rozpoznaniu, sposobie leczenia, rokowaniu, ordynowanych lekach (w tym okresie ich stosowania i dawkowania) oraz wyznaczonych wizytach kontrolnych, do włączenia kopii ww. informacji do dokumentacji wewnętrznej pacjenta lub dokonania w dokumentacji wpisu o wydaniu informacji, zawierającego jej dokładny opis.

Na mocy przepisów rozporządzenia ww. informacja, sporządzona przez lekarza specjalistę dla lekarza POZ, zostaje włączona do katalogu dokumentacji indywidualnej zewnętrznej.

Resort przypomina, że obowiązek przekazania - nie rzadziej niż co 12 miesięcy - lekarzowi POZ takich informacji wynika z § 12 ust. 5 załącznika do rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 6 maja 2008 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. Nr 81, poz. 484).

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH