PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kierownik podmiotu leczniczego - przedsiębiorcą z PWZ

ms
29-06-2015, 09:40
Kierownik podmiotu leczniczego - przedsiębiorcą z PWZ Apel NRL do ministra zdrowia (foto: infoDENT24.pl)
NRL apeluje o wprowadzenie minimalnych wymagań, niezbędnych do pełnienia funkcji kierownika podmiotu leczniczego będącego przedsiębiorcą.

Problem niedostatecznego nadzoru merytorycznego w podmiotach leczniczych może występować tam, gdzie lekarze i lekarze dentyści, zaraz po uzyskaniu pełnego prawa wykonywania zawodu, samodzielnie udzielają świadczeń (stomatologia), a może być bardziej widoczny wobec likwidacji stażu podyplomowego – uważa Naczelna Rada Lekarska.

NRL zwraca uwagę na konieczność nowelizacji ustawy o działalności leczniczej poprzez określenie wymagań niezbędnych do pełnienia funkcji kierownika podmiotu leczniczego będącego przedsiębiorcą.

W ocenie NRL, zasadne jest wprowadzenie do ustawy o działalności leczniczej, w stosunku do podmiotów udzielających świadczeń zastrzeżonych do kompetencji lekarzy lub lekarzy dentystów, wymogu posiadania prawa wykonywania zawodu odpowiednio lekarza lub lekarza dentysty oraz minimum pięcioletniego doświadczenia w wykonywaniu jednego z tych zawodów lub tytułu specjalisty, jako wymogów niezbędnych do pełnienia funkcji kierownika podmiotu leczniczego.

W przypadku, w którym kierownikiem podmiotu leczniczego jest zarząd spółki kapitałowej, wymogi powinien spełniać co najmniej jeden członek zarządu.

Stanowisko mr 4/15/VII NRL

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PWZ   zarządzanie gabinetem   NRL  

POLECAMY W SERWISACH