PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kasa fiskalna u dentysty – kiedy zbędna?

Rzeczpospolita/szaft
13-11-2014, 10:13
Kasa fiskalna u dentysty – kiedy zbędna? Paragon należy wydawać tylko wtedy, gdy świadczymy usługi na rzecz osób fizycznych (fot. PTWP)
W kasy nie muszą inwestować, ci którzy obsługują tylko firmy. Nie muszą tego robić także lekarze współpracujący z Narodowym Funduszem Zdrowia – pisze „Rzeczpospolita”.

Paragon należy wydawać tylko wtedy, gdy świadczymy usługi na rzecz osób fizycznych. Nie trzeba, gdy korzystają z nich instytucje - przekonuje „RZ".

Czytaj także: Od kas fiskalnych nie ma już odwrotu

Potwierdzają to interpretacje. Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie (interpretacja nr IPPP2/443-560/11-4/KOM) zgodził sięz poglądem, że lekarz rozliczający się z NFZ nie musi rejestrować obrotu w kasie, ponieważ to fundusz jest nabywcą usługi. - Nowe rozporządzenie wyłącza ze zwolnienia z ewidencjonowania obrotu w kasie wiele grup zawodowych m.in. lekarzy i prawników. Przewidziano dla nich możliwości uniknięcia tego obowiązku tylko wtedy, gdy świadczenie usług na rzecz konsumentów jest krótkotrwałe. Przepisy nie są jednak na tyle precyzyjne, by wykluczać spory z fiskusem - pisze na łamach „Rz" Janusz Menkina, właściciel biura rachunkowego.

Więcej: „Rzeczpospolita"

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   paragon   ewidencjonowanie sprzedaży   kasa fiskalna  

POLECAMY W SERWISACH