PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kasa fiskalna online u dentysty już w 2020 r.

ms
05-02-2018, 08:08
Kasa fiskalna online u dentysty już w 2020 r. Zwiększanie wpływów podatkowych (foto: pixabay)
Lekarz dentysta będzie musiał od 1 stycznia 2020 r. ewidencjonować należności od pacjentów za pomocą kasy fiskalnej online – zakłada najnowsza wersja projektu nowelizacji ustawy o VAT i ustawy – Prawo o miarach.

To kolejny krok uszczelniający system rejestrowania i ściągania podatków.

Zakłada się, że kasy fiskalne online co kilka godzin będą przekazywały automatycznie dane zawarte: - w raportach fiskalnych dobowych, - na paragonach fiskalnych, także anulowanych, - na fakturach i fakturach anulowanych.

Obecnie ciągle używane są kasy fiskalne z danymi przechowywanymi w formie wydruku papierowego, chociaż w powszechnym zastosowaniu są modele posiadające wersję elektroniczną pamięci. Takie rozwiązanie nie sprawdza się, gdyż kontrole rozliczeń podatkowych są na tyle uciążliwe, iż nie przeprowadza się ich standardowo. W efekcie wiele zdarzeń uszczuplających wpływy podatkowe umyka uwadze kontrolerom urzędów skarbowych.

Kasy działające online mają w czasie rzeczywistym przesyłać dane o transakcjach do Centralnego Repozytorium nadzorowanego przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
VAT   podatki dentysty   kasa fiskalna  

POLECAMY W SERWISACH